Rocklahoma 2016 has posted band performance times for the tenth annual edition, happening on May 27, 28 and 29, 2016 at “Catch The Fever” Festival Grounds in Pryor, OK.
Thursday, May 26 (Campground Party)
6:00 PM Grind
6:50 PM Roots of Thought
7:40 PM BC and the Big Rig
8:30 PM Hoodslide
9:20 PM Framing The Red
10:30 PM Well Hung Heart
11:40 PM Nicnos
12:50 AM Drek
1:40 AM Even the Dogs
Friday, May 27
Bud Light Main Stage
3:30 PM Bang Tango
4:40 PM Pop Evil
5:55 PM Sixx:A.M.
7:20 PM Megadeth
8:45 PM Rob Zombie
10:50 PM Disturbed
Hard Rock Stage
3:00 PM For The Wolf
4:05 PM Wilson
5:20 PM Red Sun Rising
6:45 PM Shaman’s Harvest
8:10 PM The Sword
10:00 PM Last In Line
Retrospect Records Stage
3:00 PM Kore Rozzik
4:05 PM Deathgrip
5:20 PM 5-Star Hooker
6:45 PM 3-D In Your Face
8:10 PM Chaotic Resemblance
10:05 PM Banshee
12:00 AM NiteRain
12:35 AM Snew
1:15 AM Freeway Mad
AXiS Entertainment Stage presented by D&B Processing
12:00 PM TROY
12:50 PM Octave Jaw
1:40 PM Five Hundredth Year
2:30 PM SiK
11:30 PM Stolen Rhodes
12:30 AM Arson City
1:30 AM SEVERMIND
Saturday, May 28
Bud Light Main Stage
3:30 PM P.O.D.
4:45 PM Sevendust
6:05 PM Bullet For My Valentine
7:25 PM Collective Soul
8:50 PM 3 Doors Down
10:40 PM Scorpions
Hard Rock Stage
3:00 PM Wild Throne
4:10 PM Avatar
5:30 PM DevilDriver
6:50 PM Hatebreed
8:15 PM Texas Hippie Coalition
9:55 PM Hellyeah
Retrospect Records Stage
3:00 PM Teer
4:10 PM Electronomicon
5:30 PM Beggars Jam
6:50 PM Salems Lott
8:15 PM Mycah
9:55 PM Prophets Of Addiction
12:00 AM Dead Metal Society
12:35 AM Ragdoll
AXiS Entertainment Stage presented by D&B Processing
12:00 PM Unwritten Rulz
12:50 PM Locust Grove
1:40 PM The Grizzly Band
2:30 PM Lawless Hearts
11:30 PM Lovebettie
12:30 AM Screaming For Silence
1:30 AM Enslaved By Fear
Sunday, May 29
Bud Light Main Stage
3:35 PM Thousand Foot Krutch
4:50 PM Saint Asonia
6:05 PM Great White
7:30 PM Sebastian Bach
8:55 PM Chevelle
10:50 PM Five Finger Death Punch
Hard Rock Stage
3:00 PM Citizen Zero
4:15 PM Second Pass
5:30 PM The Glorious Sons
6:55 PM Mystery
8:20 PM Escape The Fate
10:00 PM Steel Panther
Retrospect Records Stage
3:00 PM Moxy & The Influence
4:15 PM Hellectrokuters
5:30 PM The Tip
6:55 PM Project Terror
8:20 PM Nova Rex
10:05 PM Diamond Lane
12:00 AM Avenging Benji
12:35 AM Chainmail
AXiS Entertainment Stage presented by D&B Processing
12:00 PM The Brothers Moore
12:50 PM The Vox Squadron
1:40 PM The Dirtboxwailers
2:30 PM The Suede Panther
11:30 PM DRYVR
12:30 AM Locust Grove